dr. Samborskyi

 +38 (097) 720-04-20

Ваш приватний оториноларинголог

Промивання лакун піднебінних мигдаликів

Промивання лакун мигдаликів - це високоефективна процедура, при лікуванні хронічного тонзиліту.

Хронічний тонзиліт – це загальне інфекційне захворювання організму, яке характеризується наявністю запального процесу в піднебінних мигдаликах і періодичними загостреннями.

Хвороба характеризується рецидивуючим перебігом, частими болями у горлі, першінням, підвищенням температури тіла, наявністю білих гнійних пробок у горлі, неприємним запахом з рота, відчуттям здавлення у горлі, відчуттям стороннього тіла.

Що таке лакуни?

Мигдалики зовні вкриті слизовою оболонкою і мають заглиблення, які називаються лакунами. Вони захищають організм від хвороботворних організмів і фільтрують все, що потрапляє через рот.

Лімфоцити дозрівають у фолікулах, з яких складаються мигдалики, і вивільняються на поверхню лакун, щоб вбивати бактерії, гриби, віруси. У здорових людей лакуни самоочищаються.

Процедура промивання горла допомагає видалити з мигдаликів накопичений там казеозно гнійний вміст,  віруси, гриби та бактерії. Таким чином значно покращується самопочуття у пацієнта, зникають больові відчуття, температура.

Перед початком промивання лакун мигдаликів слід звернутися до лікаря, який зможе оцінити стан вашого горла та надати рекомендації з приводу процедури. Тому що існують як показання до проведення процедури, так і протипоказання.

Показання до процедури промивання лакун мигдаликів

  • Хронічний тонзиліт (запалення мигдаликів), який може супроводжуватися накопиченням гною у лакунах мигдаликів. (білі пробки у горлі)
  • Часті запалення горла або гострі респіраторні інфекції
  • Неприємний запах з рота, може бути не тільки внаслідок проблем з зубами, а із наявністю тонзиліту
  • Відчуття здавлення у горлі, стороннього тіла
  • Неефективність лікування у сімейного лікаря, включно з прийомом антибіотиків

Протипоказання

  • Гострий стан, ГРВІ з високою температурою тіла 38 і вище
  • Гострий тонзиліт (ангіна) з гнійними нальотами на мигдаликах
  • Не рекомендується проводити маніпуляцію у вагітних у 1-3 триместрі вагітності
  • Новоутворення у горлі
  • Травми
  • Вік до 3-х років

Який лікар виконує процедуру промивання лакун?

Лікар ЛОР, отоларинголог займається лікуванням гострого чи хронічного тонзиліту. Цей же лікар виконує процедуру промивання лакун мигдаликів за необхідності.

Види промивання горла

  1.  За допомогою звичайного 20-кубового шприца та спеціальної канюлі для промивання лакун. Хоч і цей метод виглядає як найпростіший, він є і ефективнішим, остільки лікар при такому способі зможе точково промити ті лакуни, в яких є гнійні пробки.
  2. Вакумний спосіб промивання, за допомогою спеціальної ложки
  3. Промивання за допомогою ультразвуку (Тонзилор)

Скільки процедур необхідно пройти для досягнення хорошого ефекту?

В більшості випадків достатньо від 3-х до 5 процедур, з інтервалом кожного дня, або через день. Іноді необхідно більше процедур 7-10.

Рекомендації після процедури

Не бажано вживати напої та їжу протягом 30—40хв

Курс полосканнь горла антисептиками

Деякі наукові джерела з лінками

Su W.Y., Liu J.H., Hsu C.M., Chen H.W., Wang Y.P., Chen M.K. Effectiveness of water jet in removing tonsilloliths. // Laryngoscope. 2014. Vol. 124(3). P. 786-790. [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24155016

У цій статті досліджувалася ефективність водяного струменя в видаленні тонзилолітів (мигдаликових каменів, пробок) з лакун

Ng C.Y., Liew Y.X., Lim Y.C. Management of recurrent tonsillitis in adults: a review. // Journal of otolaryngology - head & neck surgery. 2019. Vol. 48(1). P. 27. [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6606411/

У цій статті розглядається лікування рецидивуючого тонзиліту у дорослих. Автори стверджують, що промивання лакун мигдаликів може бути ефективним методом лікування рецидивуючого тонзиліту.

İzol Serhat, Özçelik Uğur, Karlı Rıdvan, Atmaca Serhat. Management of Tonsil Stones: A Comparative Study of Four Different Surgical Techniques. // Ear, nose, & throat journal. 2019. Vol. 98(4). P. 204-208. [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31166889

Ця стаття порівнює ефективність чотирьох різних хірургічних методів видалення тонзилолітів з лакун мигдаликів. Автори зазначають, що промивання лакун мигдаликів є менш інвазивним методом видалення тонзилолітів, порівняно з іншими методами, і може бути ефективним в деяких випадках.

Записатися на прийом  На головну

Форма запису до лікаря

Залиште свій контактний номер і ми зателефонуємо вам протягом 15 хвилин 

Дякую! Ваші дані відправлено! Ми зателефонуємо вам
Нажаль ваше повідомлення не відправлено, виправле помилки і попробуйте знову