dr. Samborskyi

 +38 (097) 720-04-20

Ваш приватний оториноларинголог

Промивання порожнини носа по Проетцу "кукушка"


В період міжсезоння у людей часто виникають проблеми з приносовими пазухами. Вони проявляються у вигляді синуситу (гаймориту, фронтиту та ін.). Багато запитань у пацієнтів виникає як позбутися цих захворювань, які можуть бути наслідки неадекватного лікування, особливо у маленьких дітей.

Які засоби високоефективні і безпечні при лікуванні синуситу?

Окрім класичного лікування, яке направлене на зняття набряку, запалення та розрідження слизу, одним з найефективніших методів, особливо у дітей є промивання носа по Проетцу, «зозуля», або як всі звикли називати «кукушка»)

Промивання порожнини носа по Проетцу є популярним методом очищення носових проходів. Цей метод був розроблений й названий на честь Адольфа Проетца - німецького лікаря і науковця, який зробив багато внесків у сферу отоларингології.

Техніка виконання

Промивання порожнини носа по Проетцу виконується за допомогою спеціального приладу, аспіратора. Цей прилад з’єднаний системою  трубок в кінці з оливою, що вводиться в носові ходи.

Прилад дозволяє ефективно промивати порожнину носа, видаляти слиз, змивати зі слизової носа віруси, бактерії, пил та інші частки, які можуть спричинити захворювання, чи алергічні реакції.

Розчин для промивання може приготувати лікар, або ви можете придбати готовий у аптеці. Його потрібно попередньо розігріти. Температура повинна бути близькою до температури тіла, щоб не викликати дискомфорту під час процедури.

Промивання порожнини носа по Проетцу рекомендується в першу чергу людям, які мають такі проблеми, як алергічний риніт, синусит (гайморит, фронтит, етмоїдит), аденоїди, а також тим людям, які мають схильність до частих вірусних захворювань, ГРВІ.

Цей метод забезпечує:

  1. Зменшення набряку слизової носа

  2. Ефективне очищення носових ходів від слизу, особливо з задніх відділів носоглотки, у дітей

  3. Зменшення кількості ліків які приймає пацієнт (часто відпадає необхідність в призначені антибіотиків)

  4. Суттєве скорочення процесу одужання

Чому виникла така назва процедури «кукушка»?

Під час процедури промивання від пацієнта потрібно, щоб він часто повторював слова «ку-ку-ку-ку». Таким чином піднімається м’яке піднебіння і промивна рідина не попадає в дихальні шляхи.

Особливості промивання у дітей і вагітних

Цей метод є високоефективним у дітей та вагітних. Він безболісний і беспечний. Більше того, процедура частіше призначається саме цим категоріям людей. Найкращого ефекту можна досягнути в комплексі з іншими призначеннями лікаря

Недоліки методу Проетцу

Незважаючи на його ефективність, метод Проетцу має деякі недоліки. Наприклад, він може бути досить неприємним та незручним, особливо для людей, які вперше виконують цю процедуру. Але цей недолік легко нівелюється суттєвим покращенням стану здоров’я пацієнта.

Також метод може бути малоефективним, якщо пацієнт має анатомічні проблеми з носовою порожниною (сильне викривлення носової перегородки, поліпи порожнини носа)

Протипоказання до промивання порожнини носа

  • Активна кровотеча з носової порожнини
  • Епілепсія

Можливі ускладнення після процедури

Метод промивання носа цілком беспечний, коли його проводить безпосередньо лікар. Однак можливі рідкі ускладнення у вигляді:

  1. Відчуття закладеності у вухах, та подальшому розвитку середнього отиту
  2. Легка головна біль, яка проходить в перші 30 хвилин
  3. Діти із за страху можуть бути знервовані, плакати чи кричати
  4. Можливий розвиток легкої кровотечі з носа, яка проходить самостійно

Чому варто зробити процедуру в нашій клініці?

  1. Беспечність (використовуються виключно стерильні розчини для промивання, насадки та ін.)
  2. Висока ефективність завдяки індивідуальному підбору ліків для промивання
  3. Доступні ціни
  4. Високий рівень кваліфікації лікаря
Запис до лікаря На головну

Форма запису до лікаря

Залиште свій контактний номер і ми зателефонуємо вам протягом 15 хвилин 

Дякую! Ваші дані відправлено! Ми зателефонуємо вам
Нажаль ваше повідомлення не відправлено, виправле помилки і попробуйте знову