dr. Samborskyi

 +38 (097) 720-04-20

Ваш приватний оториноларинголог

Видалення сірчаних корків

Сірчаний корок - це скупчення сірчаних мас, яка перекриває слуховий прохід. Це призводить до погіршення слуху та відчуття закладеності у вусі. Спочатку вона м'яка, але поступово стає сухою та твердою. Лікування полягає у спробі видалити корок певним чином.

Звідки береться сірка у вусі?

Вушна сірка виділяється спеціальними залозами в шкірі вушного каналу. Вона змішується з продуктами потових і сальних залоз і має зволожуючі, пом'якшувальні та антибактеріальні властивості. Сірка постійно рухається до отвору вушного каналу. Цьому сприяє рух нижньої щелепи під час жування та розмови. Це дозволяє вушному каналу очищатися від надлишків сірки, а також дрібних забруднень.

Сірчані корки у вухах утворюються через підвищену секрецію сірчаних залоз. Вони складаються з сірки, шкірного сала, ороговілих частинок і холестерину. Зазвичай вони видаляються шляхом переміщення передньої стінки вушного каналу під час розмови та жування. Видалення може затримуватися в залежності від вузькості та викривлення вушного каналу, а також в'язкості сірки.

Які бувають сірчані корки?

Залежно від в'язкості та складу розрізняють кілька видів сірчаних пробок

  • М'яка: паста (новоутворена) і пластифікатор (щільніше, ніж паста);
  • Тверді: сухі (густіші за пасту) та епідермальні (також включають залишки шкіри).

Симптоми

Вушні сірчані корки можуть існувати протягом тривалого часу, не викликаючи дискомфорту. Утворення може стати дуже великим, але слух не порушується, принаймні, якщо між ним і стінкою вушного каналу є вузький проміжок. Якщо ж у вухо потрапляє вода, корок набрякає, і раптом слух стає вкрай поганим, з'являється відчуття закладеності, а іноді й шуми у вусі. Корок також може тиснути на барабанну перетинку, викликаючи рефлекторний головний біль, запаморочення, кашель і нудоту.

Причини утворення

Утворенню сірчаної пробки може сприяти низка факторів

  1. Надмірне вироблення вушної сірки: це може бути викликано хронічним запаленням, екземою або підвищеним рівнем холестерину в крові. Часте чищення вух також може збільшити виділення вушної сірки;
  2. Неможливість відтоку вушної сірки з вушного каналу: спричинена вродженим або набутим стенозом, сторонніми тілами, частим використанням навушників або слухових апаратів; і
  3. Надмірна волога або бруд у вушному каналі: водні види спорту або надмірно запилене середовище;
  4. Неправильне чищення вух, що призводить до міграції вушної сірки вглиб вушного каналу.

Як зрозуміти що є сірчана пробка?

Зазвичай людина відмічає різке зниження слуху на одне чи оба вуха, можливе відчуття розпиранння у вусі, біль

 Чи можна видаляти сірчану пробку самостійно в домашніх умовах?

Періодично можна робити гігієну слухових проходів, більше ззовні, таким чином видаляти сірку з вушних каналів. Но якщо корок уже сформувався і він твердої консистенції, наполегливо рекомендується звернутись до ЛОР лікаря для його видалення.

Чи можна використовувати перекис водню для видалення пробки?

Розчин перекису можна використовувати для розмягчення вушного корка, з наступним промиванням вуха у лікаря отоларинголога. Закапувати перекис у вухо і чекати поки пробка вийде самостійно немає сенсу.


Запис до лікаря на головну

Форма запису до лікаря

Залиште свій контактний номер і ми зателефонуємо вам протягом 15 хвилин 

Дякую! Ваші дані відправлено! Ми зателефонуємо вам
Нажаль ваше повідомлення не відправлено, виправле помилки і попробуйте знову