Гострий гайморит: симптоми та лікування, 10 дієвих порад від ЛОР лікаря

Гострий гайморит є одним з найпоширеніших захворювань носових пазух, яке характеризується запаленням слизової оболонки однієї або кількох гайморових пазух. Хоча це захворювання може бути неприємним та болісним, воно зазвичай легко лікується, особливо якщо виявлено на ранній стадії. У цій статті ми розглянемо симптоми та лікування гострого гаймориту, а також приведу вам 5 дієвих порад для лікування та профілактики захворювання.

Симптоми гострого гаймориту

Гострий гайморит може бути важким та довготривалим захворюванням, яке супроводжується такими симптомами, як:

  1. Біль у проекції верхньощелепних пазух, зубах, щелепі, очах та лобі.
  2. Слизові, або слизово-гнійні виділення з носа.
  3. Порушення носового дихання.
  4. Зниження або повна втрата нюху.
  5. Зниження або втрата смаку.
  6. Головний біль та іноді головокружіння.
  7. Підвищення температури тіла.
  8. Нездужання, втрата апетиту.

Якщо ви помітили будь-який з цих симптомів, зверніться до лікаря, який здійснить професійну діагностику та призначить ефективне лікування.

Лікування гаймориту

Гостру фазу зазвичай лікують за допомогою медикаментозної терапії. Для поліпшення відтоку гною з пазух призначають протизапальні препарати, муколітики та засоби, що знімають набряк.

Антибіотики зазвичай призначають у більш пізніх стадіях захворювання, коли неефективне попереднє лікування, чи коли є симптоми приєднання бактеріальної інфекції.

Лікування гнійного гаймориту без проколу доповнюється промиванням носа розчинами антисептиків (наприклад, фурациліну хлорофіліпту та інших).

Пункція (прокол) гайморової пазухи

Показання для проколу гайморової пазухи (пункції) обмежені. Тим не менш, її застосовують у важких випадках захворювання, особливо коли висока ймовірність внутрішньочерепних ускладнень. Пазухи проколюють спеціальною голкою,щоб видалити гнійний вміст очистити порожнину.

10 рекомендацій для лікування та профілактики гаймориту від практикуючого ЛОР лікаря

Коли краще звертатись до ЛОР лікаря при наявності симптомів захворювання?

При  появі перших симптомів захворювання, нежиттю, болі у горлі, підвищеної температури не варто відразу бігти до отоларинголога! Зазвичай достатньо консультації вашого сімейного лікаря, дотримуватися домашнього режиму, та прийом деяких симптоматичних засобів для полегшення стану. Якщо ж стан не покращується протягом 5 днів це вже привід звернутись до ЛОРа.

Чим краще промивати ніс при гаймориті?

Промивання носа може бути ефективним методом лікування гаймориту, оскільки допомагає видалити накопичений в носі слиз та гній.

Фізрозчин – це простий і безпечний засіб для промивання носа. Він містить розчинену у воді сіль, яка допомагає зволожити слизову оболонку та зняти запалення. Фізрозчин можна купити у будь-якій аптеці.

Також можна використовувати морську воду, яка окрім зволоження слизової оболонки носа містить ще багато мінералів, що додатково дозволяє  зменшити запалення. Морську воду також можна купити у будь-якій аптеці або спробувати приготувати самостійно.

Скільки разів в день потрібно промивати порожнину носа?

Достатньо промивати ніс до 5 разів на день, оскільки більша кількість промивань може призвести до сухості слизової

Чи можна обійтись без антибіотиків при гаймориті?

Так, можна, зазвичай антибіотики не призначаються при вірусному чи поствірусному гаймориті. Антибіотики необхідні тоді, коли процес одужання затягується чи приєднується бактеріальна мікрофлора.

Скільки часу триває процес одужання при гаймориті?

Курс лікування гострого гаймориту зазвичай триває від 5 до 10 днів. Рідко процес лікування може затягнутися до 2-х неділь і довше в залежності від різних факторів

Як вилікувати гайморит без проколу?

В більшості випадків гайморит можна вилікувати без проколу (пункції). Для цього потрібно

  1. приймати протинабрякові препарати
  2. препарати які розріджують слиз
  3. промивати ніс в амбулаторних умовах, по Проетцу, або кукушка

Що буде, якщо не лікувати гайморит?

Теоретично можливе самовилікування, але з іншої сторони можливі загрозливі ускладнення для життя, наприклад

  1. Екстрадуральний абсцес.
  2. Субдуральний абсцес.
  3. Абсцес мозку.
  4. Менінгіт.

Чи заразний гайморит?

Ви не можете заразити гайморитом іншу людину. Теоретично ви можете передати інфекцію контактним чи повітряним шляхом іншій людині, але це не означає що у цієї людини теж буде гайморит.

Що не можна робити при гаймориті?

У більш пізніх стадіях захворювання категорично протипоказані теплові процедури, баня, сауна, вигрівання яйцем, парові інгаляції, оскільки це може призвести до риногенних ускладнень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *